parallax background

Szkoła Górska
CLIMBE

O nas

15

lat doświadczenia szkoleniowego

70+

zrealizowanych kursów, szkoleń

100%

zadowolenia z jakości szkolenia

101%

do szczęścia z kursowych zdjęć

Z górami związany jestem od bardzo dawna. Przez lata uprawiałem turystykę kwalifikowaną, w tym turystykę górską, podziwiałem rozległe widoki tatrzańskich grani i wierzchołki niedostępnych turystycznie szczytów w Tatrach Wysokich, w Polsce i na Słowacji. Ostatnich dwadzieścia lat to moje liczne wspinaczki skalne, wspinaczki zimowe i letnie w Tatrach i w górach wysokich. Byłem współorganizatorem i brałem udział w odległych podróżach w ramach wypraw wysokogórskich (eksploracyjnych) z ramienia Klubu Wysokogórskiego Kraków (PZA). Wspinałem się w górach Tien Szan w Kirgistanie, w górach Karakorum w Pakistanie, w Górach Przeklętych (Prokletije) w Albanii, W Górach Swaneckich i w Kaukazie Centralnym w Gruzji, a także podczas krótkich wyjazdów alpejskich (m.in. na Uszbę w Gruzji, Mont Blanc, Dufourspitze, Ortler, Grossglockner i kilka innych alpejskich szczytów).

Eksplorowałem i odkrywałem, nie tylko wspaniałe miejsca, rozległe panoramy górskie, przepaściste ściany z via ferratami, czy wysokie ściany wspinaczkowe, ale również to wewnętrzne poczucie, że dążenie do odległych celów to proces długi, niekończący się, wymagający wielu poświęceń, nieustającej pracy nad sobą, nad instruktorskim rzemiosłem.

Dziś mam za sobą przeszło 15 lat doświadczenia szkoleniowego i instruktorskiego, m.in. na kursach turystyki zimowej, turystyki alpejskiej, na kursach poruszania się po via ferratach, a także szkoląc na szkoleniach wspinaczkowych i sekcjach wspinaczkowych. Uczę was, i sam wciąż się rozwijam. Biorę udział w szkoleniach, konferencjach, warsztatach tematycznych, ponieważ wielka przygoda górska to niekończący się proces poznawania. Ten, kto twierdzi, że potrafi już wszystko jest w błędzie, ponieważ im więcej poznajemy, tym więcej dostrzegamy, jak rozległy jest świat ludzkich doświadczeń i jak wiele możemy się jeszcze nauczyć.

W mojej pracy instruktorskiej kładę nacisk na naukę poprzez praktykę i w oparciu o moje rzeczywiste doświadczenia wspinaczkowe w górach wysokich. Moja wiedza nie jest wiedzą ściśle książkową, ale wypracowaną przez wiele lat działalności w górach, od tych najniższych po wysokie. W szkolenia Szkoły Górskiej Climbe zawsze angażuję się w pełni, dzięki czemu wśród byłych uczestników kursów mam już liczne grono przyjaciół. Osoby, które miałem przyjemność kiedyś szkolić, wielokrotnie wracają do mnie na kolejne kursy.

Szkoła Górska Climbe to ponad 20 lat mojego doświadczenia górskiego. Szkolę z: turystyki zimowej, zwanej również kursem zimowej turystyki wysokogórskiej; turystyki via ferratowej; turystyki letniej alpejskiej; wspinaczki skałkowej; ratownictwa lawinowego, należącego do lawinowego ABC; podstaw lawinoznawstwa. Prowadzę również indywidualne szkolenia, projektowane według wymagań i potrzeb klienta.    

 

Kadra wspierająca

W swojej pracy większość kursów prowadzę indywidualnie. Maksymalna ilość osób, które mogę szkolić, w zależności od rodzaju kursu, waha się między 4 - 6 osób. Gdy grupa jest liczniejsza korzystam z pomocy zaprzyjaźnionych instruktorów wspinaczki skałkowej, instruktorów taternictwa jaskiniowego, oraz trenerów biznesu i coachów (kursy i szkolenia dla firm).

 

Uprawnienia - Organizacje - Kluby

Instruktor o specjalnościach: turystyka, górska, turystyka wysokogórska, turystyka via ferratowa, wspinaczka skalna. Instruktor Rekreacji Ruchowej o specjalności wspinaczka skałkowa (Polska Akademia Sportu, licencja MENIS z 2011 r.). Posiadam licencję szkoleniową na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego, wydaną przez dyrektora TPN.

Jestem członkiem Stowarzyszenia Sekcja Katowicka Niemieckiego Związku Alpejskiego (Deutscher Alpenverein) oraz Klubu Wysokogórskiego Kraków (Polski Związek Alpinizmu), a także posiadam uprawnienia IRATA Level 1 - IRATA InternationalInternational Industrial Rope Access Trade Association (w tłumaczeniu Międzynarodowe Branżowe Stowarzyszenie Przemysłowych Techników Dostępu Linowego).

 

 

 

Moje góry, moje wspinanie