KURSY I SZKOLENIA INDYWIDUALNE

aktywny wypoczynek w skałach, kursy od 1 osoby, indywidualna opieka instruktora, kurs indywidualny, kurs szyty na miarę, szkoła górska climbe

 
 
 

 

SZKOLENIA INDYWIDUALNE

  |  AKTYWNY WYPOCZYNEK W SKAŁACH  |  AUTORATOWNICTWO NA VIA FERRATACH  |  AUTORATOWNICTWO W GÓRACH  |  BEZPIECZEŃSTWO W GÓRACH  |  SZKOLENIA "SZYTE NA MIARĘ"  |  WSPINACZKA SKAŁKOWA DLA DZIECI  |  SZKOLENIA JUŻ DLA 1 OSOBY  | 

 

Wiedza na temat zagrożeń obiektywnych i subiektywnych, jasno sprecyzowana sfera akceptowalnego ryzyka, otwarty umysł, umiejętność reagowania na subtelne sygnały ostrzegawcze, i wreszcie, nabyte i przećwiczone umiejętności ułatwiają podejmowanie właściwych decyzji. A to właśnie od trafnych decyzji zależy nasze bezpieczeństwo w górach.

Trzeba być świadomym, że dobra wspinaczka w skałach, w górach, czy podczas pokonywania żelaznych perci to taka, z której się powraca! Nie bez przyczyny mówi się, parafrazując pewne powiedzenie w środowisku alpinistów, że „dobry wspinacz, to żywy wspinacz”. Tymczasem, niedbałość, zbytnia pewność siebie, lekceważenie trudności tak często są przyczyną wypadków. I nie są to konsekwencje braku szczęścia, ale właśnie braku fundamentalnej wiedzy i podstawowych umiejętności!

Kursy i szkolenia szyte na miarę!

 Marzy wam się zdobywanie szczytów? Myślicie o tym, żeby udoskonalić pewien zakres swoich umiejętności górskich, wspinaczkowych? A może macie już doświadczenie na via feratach, potraficie posługiwać się sprzętem do turystyki ferratowej (np. lonża na via ferraty), ale brakuje wam specjalistycznych umiejętności z zakresu asekuracji, czy też autoratownictwa?

Kursy i szkolenia "szyte na miarę" to odpowiedź na takie zapotrzebowanie. Formuła szkolenia, zakres tematyczny, terminy, miejsce szkolenia i koszty ustalane są indywidualnie, zgodnie z waszymi potrzebami i możliwościami.

Zaletą tego typu kursów i szkoleń jest indywidualny tok nauki, w którym ilość osób szkolonych zależy wyłącznie od was. Jeżeli macie grupę przyjaciół i chcecie razem się przeszkolić w danym temacie i w ustalonym przez was terminie, a także nie chcecie, żeby w szkoleniu uczestniczyły osoby z zewnątrz, których nie znacie, to ten typ szkolenia jest dla was. W trybie indywidualnym szkolimy już od jednej osoby!

Bezpieczeństwo w górach

Bezpieczeństwo w górach latem i zimą to temat bardzo rozległy, wymagający wielu dni intensywnych szkoleń, ale dla waszych potrzeb możemy wybrać konkretne zagadnienia, a więc te, które są wam najbardziej potrzebne i szczegółowo je z wami przerobić. Przykładowo, jesteście sprawnymi turystami górskimi z doświadczeniem letnim i zimowym, ale jedziecie w teren lodowcowy i brakuje wam umiejętności poruszania się w zespole linowym z elementami asekuracji, to specjalnie pod to zapotrzebowanie możemy "skroić" dla was odpowiednie szkolenie. Zakres tematyczny kursu i szkolenia ustalimy z wami indywidualnie.

Bezpiecznie na via ferratach

Jeżeli potrzebujecie szybkiego szkolenia z podstaw, lub z zaawansowanych technik asekuracji i autoratownictwa na via ferratach to w tej kwestii również możemy wam pomóc. Do dyspozycji mamy ferraty na Słowacji, ferraty w Austrii, lub ferratę w Szklarskiej Porębie. Będąc w Szklarskiej Porębie możemy po zrealizowaniu szkolenia udać się jeszcze w ramach dodatkowego szkolenia na ferraty w Czechach. Od was zależy co będziemy się uczyć, oraz w jakie miejsce pojedziemy i na jak długo.

Aktywny wypoczynek w skałach

Jeżeli chcecie spędzić z rodziną dzień w skałach, chcecie się powspinać, lub pokazać swoim dzieciom czym jest wspinaczka i jak się do nie przygotować, to w tym zakresie możemy również wam pomóc. Weekend wspinaczkowy w skałach to świetny sposób na aktywnie spędzony dzień. Do dyspozycji mamy obszerny pas skał na całej Jurze Krakowsko Częstochowskiej (od części północnej, przez środkową, do południowej w sąsiedztwie Krakowa). Nic nas nie ogranicza, jedynie wyobraźnia.

W trakcie takiego weekendu pokażemy wam na czym polega wspinaczka skałkowa, jaki sprzęt używa się do wspinania, pokażemy wam podstawowe węzły wspinaczkowe, metody asekuracji, nauczymy was ergonomii poruszania się w skale, i sprawimy, że po takim dniu wspinaczka skałkowa stanie się dla was kolejnym ważnym obszarem działalności. Jesteśmy przekonani, że kto raz spróbuje wspinaczkę skałkową, będzie pragnął do niej wracać przez resztę swojego życia.

Szkolenia indywidualne dla 1 osoby

Szkolenie dla jednej osoby to szkolenie typu premium. Jest to Indywidualny tryb w pełnym tego słowa znaczeniu. Jeżeli chcesz spędzić dzień w skałach z instruktorem wspinaczki, poznać pewne zagadnienia ze wspinania, np. nauczyć się podstaw wspinaczki z prowadzeniem (tj. prowadzenie liny od dołu i zakładanie asekuracji), albo pojechać z instruktorem na via ferraty i odbyć zaawansowany, intensywny kurs, to zapraszam do kontaktu.

Podstawowy cennik kursów i szkoleń indywidalnych

Cena za dzień pracy instruktora zależy od typu realizowanego kursu, miejsca szkolenia, oraz ilości osób biorących udział w indywidualnym toku nauczania. Za dzień pracy jednego instruktora z grupą od 2 do 5 osób cennik kształtuje się następująco (zajęcia przez cały dzień, od świtu do zmroku):

  • w skałach na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, lub zajęcia teoretyczne: od 850 zł/dzień,
  • w górach nielodowcowych latem: od 1100 zł/dzień,
  • w górach nielodowcowych zimą: od 1300 zł/dzień,
  • inny typ szkolenia i cena do ustalenia.

Cena za szkolenie dla jednej osoby:

  • w skałach na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej (elementy wspinaczki skałkowej): od 1000 zł/dzień + 23% VAT,
  • indywidualny, trzydniowy wyjazd na Via Ferraty do Austrii (1 os + instruktor): od 3500 zł za cały wyjazd + 23% VAT,
  • indywidualny, trzydniowy wyjazd na ABC Via Ferrat na Słowację (dwa sektory: HZS Martinske Hole + Dwie Wieże): od 2500 zł za cały wyjazd + 23% VAT,
  • indywidualny, jednodniowy wyjazd na Via Ferraty na Słowację (1 os + instruktor): od 1200 zł/dzień + 23% VAT,
  • Inny typ szkolenia i cena do ustalenia.

Powyższe ceny nie zawierają podatku VAT. Do kosztów szkolenia należy dodać koszty transportu (paliwo, winiety i in.), przy czym, Szkoła Górska Climbe nie oferuje transportu. Istnieje jednak możliwość wspólnego dojazdu jednym samochodem na zasadach uprzejmości. Ceny nie zawierają możliwych noclegów, wyżywienia, oraz obowiązkowego ubezpieczenia. Ubezpieczenie na czas szkolenia należy wykupić sobie we własnym zakresie. W tym temacie służymy radą.

Istnieje możliwość negocjacji cen. Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego. W przypadku zainteresowania którymś z typów szkolenia oferta zostanie sporządzona w oparciu o następujące warunki: ilość uczestników szkolenia, długość szkolenia, miejsce szkolenia, zakres tematyczny szkolenia i in.