Menu

Ekspedycje kulinarne KW Kraków

W górach wysokich trzeba jeść! Po pierwsze dlatego, że jeść musimy, i nie możemy się od tego odżegnywać (taka nasza konstrukcja), a po drugie dlatego, że proces gotowania i jedzenie to jedne z nielicznych, bezpiecznych atrakcji w górach wysokich.

Każdy, kto chociaż raz był na wyprawie eksploracyjnej, może z całą stanowczością potwierdzić, że w górach wysokich, w dni restowe (odpoczynkowe), które znacząco przewyższają dni okazjonalnego wspinania, po prostu nie ma zbyt wielu rzeczy do roboty.

Czytanie, spanie, fizjonomiczna fizjologia, czy też fizjologia fizjonomiczna to jedyne zajęcia, które ustawicznie zaprzątają nasze sterroryzowane strachem umysły. Intensywny wysiłek o charakterze bardzo skrajnym – oto z czym musimy się ustawicznie zmagać. A za przykład niech nam posłuży ciepły, puchowy śpiwór, który z taką rozkoszą izoluje nas od brutalnego otoczenia. Parcie na pęcherz. Lodowata noc. Wilgotne buty stojące w przedsionku namiotu. Nerwowe przebieranie nogami. Ileż wysiłku kosztuje nas opuszczenie śpiwora, wie to tylko ten, kto chociaż raz musiał poddać się takiej konieczności. A gdy pomnożymy to jeszcze przez wiele dni spędzonych w górach Karakorum, na niegościnnym lodowcu Sath Marau, wydatek energetyczny okazuje się nie lada problemem!

I właśnie dlatego wszystkie górskie aktywności wymagają energii, zarówno tej mentalnej, płynącej z serca, która ustawicznie ciągnie nas do tych niegościnnych krain, jak i tej kalorycznej, bez której nasze mózgi, mimo, że ustawicznie szprycowane hormonem szczęścia (górskie endorfiny), na dłuższą metę nie będą miały ochoty funkcjonować. Kaloryczne dostawy to rzecz święta, dlatego w górach wysokich trzeba jeść! A skoro musimy i chcemy jeść w górach wysokich, to niech to jedzenie stanie się radosną aktywnością, a nie wyłącznie koniecznością.

Przed Wami kaloryczny film, w którym wykorzystano większość niepublikowanych zdjęć z wyprawy Batura Muztagh Pakistan 2011 (strona wyprawy: www.pakistan2011.kw.krakow.pl)

Tytuł: Ekspedycje Kulinarne KW Kraków. Pakistańskie reminescencje
2015, Polska, 12 min 7 s.
Zdjęcia: Maciek Chmielecki, Jakub Gałka, Piotr Picheta, Mikołaj Pudo
Reżyseria i montaż: Piotr Picheta
Opracowanie graficzne: Katarzyna Kowalska-Picheta
Produkcja: „Climbe” Projektowanie Graficzne Katarzyna Kowalska-Picheta

 

Climbe

Climbe to designerska marka odzieżowa. Szyjemy koszulki górskie, koszulki wspinaczkowe (z autorskim nadrukiem Climbe) dla ludzi aktywnych i ceniących niepowtarzalny design. Tworzymy również grafiki ścienne, plakaty na zamówienie, kubki porcelanowe (design mug) i inne przedmioty nawiązujące do turystyki górskiej, wspinania, podróży i eksploracji.

Zobacz nasz sklep z koszulkami

Climbe

Climbe Projektowanie Graficzne Piotr Picheta
ul. Bolesława Chrobrego 20/7
32-020 Wieliczka
NIP 678-268-64-62
REGON 364133207

http://www.sklep-climbe.pl

http://www.kkowalska.com

Społeczność

  • facebook
  • google plus
  • pinterest
  • instagram
  • rss