Menu

Pokaż mi swoją biżuterię

Od zarania dziejów, a w zasadzie od 22 tysięcy lat - bo tyle ma najstarsza, odnaleziona biżuteria - otaczamy się pięknymi przedmiotami. Kiedyś kości, zęby zwierząt, muszelki, kamienie, szlifowane drewno używane były jako amulety, i prawo do ich noszenia mieli wyłącznie mężczyźni.

Sposób ich wykonania, złożoność zdobienia, wreszcie materiał, z którego powstawały, definiowały poziom zamożności, status i funkcję społeczną. Taką biżuterię nosili szamani podczas obrzędów religijnych, wodzowie plemion, wojownicy, którzy pokonali wroga, a potem władcy, dla których korona i berło były synonimem władzy.

Dziś biżuteria to przede wszystkim dekoracyjny dodatek, a jednak nadal może wiązać się z pewną symboliką. Bolesław Prus w „Kamizelce” napisał, że: „człowiek miewa w życiu takie chwile, że lubi otaczać się przedmiotami, które przypominają smutek”, i po części może on mieć rację, ale to tyczy się wyłącznie ludzi smutnych, a my wspinacze jesteśmy przecież ludźmi szczęśliwymi, bo wspinanie uszczęśliwia, prawda? Warto zatem posłużyć się parafrazą, i zawstydzić Bolka: „Człowiek lubi otaczać się przedmiotami, które przypominają mu kim jest i co sprawia mu radość”. A biżuteria, mimo, że jest formą osobistej ozdoby, bardzo wiele mówi innym o osobie ją noszącej. Dlatego, pokaż mi swoją biżuterię, a powiem Ci kim jesteś! :)

Jesteśmy wspinaczami, dlatego nośmy biżuterię wspinaczkową Climbe :)

bransoletki climbe

Climbe

Climbe to designerska marka odzieżowa. Szyjemy koszulki górskie, koszulki wspinaczkowe (z autorskim nadrukiem Climbe) dla ludzi aktywnych i ceniących niepowtarzalny design. Tworzymy również grafiki ścienne, plakaty na zamówienie, kubki porcelanowe (design mug) i inne przedmioty nawiązujące do turystyki górskiej, wspinania, podróży i eksploracji.

Zobacz nasz sklep z koszulkami

Więcej w tej kategorii: « Drewno zdobione drewnem

Climbe

Climbe Projektowanie Graficzne Piotr Picheta
ul. Bolesława Chrobrego 20/7
32-020 Wieliczka
NIP 678-268-64-62
REGON 364133207

http://www.sklep-climbe.pl

http://www.kkowalska.com

Społeczność

  • facebook
  • google plus
  • pinterest
  • instagram
  • rss