Menu

A woman's place is on top

Autorkami tego przewrotnego sformułowania były dziewczęta z pierwszej kobiecej wyprawy na Annapurnę (I) w Nepalu (1978 r.). Szczyt ten do tamtej pory zdobyło tylko 8 osób, wyłącznie mężczyźni.

Wyprawa złożona z 13 kobiet nosiła nazwę "American Women's Himalayan Expeditions – Annapurna". By zdobyć fundusze na wyjazd, dziewczyny sprzedawały koszulki własnego pomysłu z napisem "A woman's place is on top". Jako pierwszy zespół szczyt Annapurny zdobyły Vera Komarkova i Irene Miller . Niestety, podczas drugiego ataku szczytowego - Alison Chadwick-Onyszkiewicz i Vera Watson zginęły wskutek upadku na lodowym stoku blisko obozu V.

Ta niezwykła historia i motywujące hasło zainspirowały nas do podjęcia się reinterpretacji graficznej tematu. Postawiliśmy na minimalistyczny styl, by zbyt wybujałą formą nie zagłuszyć przekazu. Mamy nadzieję, że pomysł ten spodoba się kobietom gór :-) i zaktywuje te, które żyją w przekonaniu, iż góry to typowo męskie środowisko.

Nadruk przeznaczony jest na damskie koszulki górskie z wiskozy Anna Purna.

Climbe

Climbe to designerska marka odzieżowa. Szyjemy koszulki górskie, koszulki wspinaczkowe (z autorskim nadrukiem Climbe) dla ludzi aktywnych i ceniących niepowtarzalny design. Tworzymy również grafiki ścienne, plakaty na zamówienie, kubki porcelanowe (design mug) i inne przedmioty nawiązujące do turystyki górskiej, wspinania, podróży i eksploracji.

Zobacz nasz sklep z koszulkami

Więcej w tej kategorii: « Sekretne życie motyli

Climbe

Climbe Projektowanie Graficzne Piotr Picheta
ul. Bolesława Chrobrego 20/7
32-020 Wieliczka
NIP 678-268-64-62
REGON 364133207

http://www.sklep-climbe.pl

http://www.kkowalska.com

Społeczność

  • facebook
  • google plus
  • pinterest
  • instagram
  • rss